lokaty-ranking.com Strona główna

Kalkulator lokat

Oszczędzanie jest sztuką inwestowania i zarządzania pieniędzmi w taki sposób, by przynosiły najlepszy i oczekiwany przez nas zysk. Jak wiadomo, pieniądze nie lubią ani skarpet, w których dopada je inflacyjna strata, ani też próżni, dlatego rozsądnym rozwiązaniem okazuje się lokata bankowa. Od wielu lat popularna straciła nieco na swojej rozpoznawalności. Uśpieni licznymi reklamami telewizyjnymi bardzo często nie zastanawiamy się, która z nich będzie dla nas odpowiednia i zanosimy zaoszczędzone środki do najbliższej placówki bankowej. To wielki błąd!

Po zakończeniu lokaty: 1 001,35 PLN
Realny przyrost środków: 0,135 %
Zarobione odsetki: 1,35 PLN

Różnica w lokatach

Musimy wiedzieć, że lokata jest w istocie odwrotnością do kredytu bankowego. Innymi słowy, oddajemy swoje pieniądze do dyspozycji banku, a ten wynagrodzi nam to odpowiednimi odsetkami. W zależności od tego jakie mamy oczekiwania i możliwości możemy wybrać lokaty długo – lub krótkoterminowe, nocne, jednorazowe, odnawialne, jednodniowe, walutowe czy inwestycyjne.

Lokaty terminowe charakteryzują się tym, że po umownym czasie środki zostają powiększone o kapitalizację odsetek. Z kolei popularne lokaty odnawialne zostają automatycznie przedłużone. Oczywiście na poczet kolejnych zaliczane są odsetki z wcześniejszych, które łącznie z podstawową kwotą stanowią sumę bazową.

Możemy także wybrać lokatę progresywną umożliwiającą dopłacanie kolejnych środków, lub dynamiczną jeśli zależy nam na stałym dostępie do pieniędzy z możliwością ich wypłacania w dowolnym momencie.

Która lokata jest najlepsza?

Jeśli zapytalibyśmy się Państwa o to, co najbardziej interesuje was w lokatach, z pewnością zdecydowana większość wskazała by na rzeczywisty zysk. Zakładając lokatę wiele osób w ogóle nie wie, jak go oszacować, a tym samym kieruje się wyłącznie danymi podawanymi w folderach. Te nie są ani pełne, ani miarodajne, dlatego lepszym rozwiązaniem jest kalkulator lokat, który pozwoli znaleźć taki produkt, który spełni wymagania.

Czym jest kalkulator lokat?

Kalkulator lokat jest narzędziem pozwalającym nie tylko na wyliczenie potencjalnego zysku, ale także ułatwiającym dobranie konkretnego produktu, który będzie zbieżny z indywidualnymi możliwościami i oczekiwaniami. Co więcej, kalkulator lokat wskaże nie tylko oprocentowanie, ale też pokaże jak wysoki zapłacimy podatek Belki. Poznamy częstotliwość kapitalizacji odsetek oraz warunki jakie musimy spełnić, żeby założyć lokatę.

Jak to działa?

W praktycznym ujęciu, kalkulator lokat jest bardzo prostym narzędziem online, które działa intuicyjnie. Innymi słowy, nie trzeba być specjalistą żeby poznać tajniki poszczególnych produktów. W formularzy wpisujemy interesujące nas dane np. kwotę, którą zamierzamy zainwestować, preferowaną częstotliwość kapitalizacji odsetek i inne preferencje np. możliwość dopłat lub wypłat w dowolnym momencie. W kilka sekund otrzymamy pełne zestawienie ofert, ze wskazaniem tych najlepszych i idealnym dla nas. Pamiętajmy, by korzystać wyłącznie z renomowanych i znanych stron, które na bieżąco aktualizują oferty banków. Gros z nich pozwala w kilka chwil dokonać trafnego wyboru.