lokaty-ranking.com Strona główna

Najlepsze lokaty bankowe – kwiecień 2020

Wyszukiwarka najwyżej oprocentowanych depozytów bankowych

Lions bank
Bez zakładania konta„Welcome” na 40 dni
  • • 40 dni
  • • 100 000 - 350 000 zł lub 350 001 - 600 000 zł
3%

Najważniejsze informacje

Oprocentowanie:Tak3%
Kwota:Takod 100 000 zł
Okres:Tak1 lub 3 miesiące
Gwarancja bezpieczeństwa:TakTAK

Plusy i minusy

PlusSposób założenia - internet
MinusMusisz wcześniej odwiedzić jeden z oddziałów banku
PlusBez dodatkowych produktów
MinusTylko dla nowych klientów

santander lokaty
Bez zakładania kontaLokata w Santander Consumer Bank na 12 miesięcy
  • • 12 miesięcy
  • • od 5 000 zł
1,9%

Kalkulator lokat





Po zakończeniu lokaty: 1 001,35 PLN
Realny przyrost środków: 0,135 %
Zarobione odsetki: 1,35 PLN

Stopy procentowe

Kalendarz promocji

    Brak dostępnych promocji.





    Depozyty bankowe, to ciągle najchętniej wybierany przez naszych rodaków sposób oszczędzania. Nic dziwnego, bo jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów inwestowania, a banki wciąż się prześcigają w różnorodności ofert lokat bankowych. Żeby jednak być w pełni szczęśliwym z ulokowania naszych oszczędności warto nieprzypadkowo i zgodnie ze swoimi potrzebami wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę. Na co więc zwrócić uwagę?

    Sprawdź oprocentowanie – w przypadku najlepszych lokat bankowych wysokość oprocentowania to podstawowy wskaźnik, który mówi nam o opłacalności depozyty. Obecnie banki proponują zysk z depozytów od 2 do 3 czy nawet 4%. Warto jednak Wiedzieć, że to wartości brutto i należy odliczyć od niego inflację oraz podatek Belki – dopiero wtedy możemy mówić o realnym zysku. Zasada wyboru produktu oszczędnościowego jest prosta – im wyższe oprocentowanie lokat tym lepsza ochrona przed inflacją i większy nasz zysk. Niskie odsetki od lokat mogą narazić nas nawet na straty, gdy będą niższe niż inflacja.

    Sprawdź rankingi lokat – przy wyborze najlepszych depozytów nie ograniczaj się do jednej oferty. Przejrzyj ogólnodostępne porównania lokat w internecie. Można się również skontaktować z wybranymi bankami i dokładnie sprawdzić wybraną ofertę. Zapytaj też o opinię znajomych, którzy mają doświadczenie w oszczędzaniu na depozytach.

    Zakładanie i zrywanie depozytu – wybierając najlepsze lokaty bankowe nie ograniczaj się tylko do ofert reklamowych czy tego, co mówi Ci pracownik banku. Przeczytaj dokładnie z umowę i warunki założenia depozytu oraz odstąpienia od umowy. Może bowiem okazać się, że założenie depozytu wymaga podpisania umowy na np.: konto osobiste , co z kolei wiąże się dodatkowymi opłatami. Sprawdź też warunki przedterminowego zerwania lokaty nie wiążą się z całkowitą lub częściową utratą odsetek.

    Okres lokowania kapitału – oszczędzanie na lokacie na pewien czas blokuje nasze fundusze, dlatego trzeba zastanowić się, na jaki okres chcemy ulokować pieniądze. Depozyty dostępne na polskim rynku trwają od jednego dnia nawet do 6 lat. Kiedyś banki zachęcały nas do długoterminowych lokat, dając wyższe oprocentowanie. Teraz ze względu na niepewność na rynkach finansowych najwyższe odsetki można uzyskać na depozycie trwającym od 1 do 3 miesięcy. Warto jednak dobrze zapoznać się z ofertą, ponieważ często bywa tak że instytucje finansowe wprowadzają sporo ograniczeń przy inwestycjach, np. wprowadzając tak korzystne warunki tylko dla nowych klientów lub ograniczając kwotę, jaką możemy umieścić na lokacie.

    Zachęcamy do sprawdzenia naszego porównania - tylko najlepsze lokaty !

    Na rynku lokat bankowych, wiele ofert różni się między sobą nie tylko terminami zapadalności, rodzajami umów czy częstotliwością kapitalizacji odsetek, ale przede wszystkim rodzajem i wysokością oprocentowania. Dla większości klientów jest to podstawowe kryterium wyboru właściwej dla siebie oferty, a warto dodać, że lokaty bankowe funkcjonują w oparciu o oprocentowanie stałe, bądź zmienne.

    Stałe i zmienne

    Stałe oprocentowanie lokat oznacza, że zdeponowane środki podlegają pomnożeniu, które jest niezmienne przez cały okres trwania umowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu deponent może wyliczyć dokładny zysk jaki uzyska w przyszłości, a na dodatek otrzymuje całkowitą gwarancję bezpieczeństwa kapitału i pewność zysku bez ponoszenia ryzyka. Lokaty z oprocentowaniem stałym są opłacalne przede wszystkim wtedy, gdy prognozy odnośnie stóp procentowych NBP będą zakładały ich spadek, ponieważ daje to klientowi gwarancję, że na takich wahaniach rynku nie straci. Inaczej dzieje się w sytuacji, kiedy lokata funkcjonuje w oparciu o oprocentowanie zmienne. Wówczas banki mogą w trakcie trwania umowy zmienić jego wartość na skutek np.: zmian stóp procentowych NBP, zmiany oprocentowania na rynku międzybankowym czy zmian rentowności bonów skarbowych. Niekorzystna sytuacja rynkowa może zatem spowodować, że lokata w określonym czasie zarobi mniej niż deponent zakładał, dlatego warto sięgać po tego typu rozwiązanie tylko wtedy, kiedy sytuacja rynkowa jest korzystna i prognozy zakładają wzrost stóp procentowych NBP.

    Typy oprocentowania, spotykane w umowach bankowych

    Przeglądając umowy bankowe klienci natrafić mogą jeszcze na dwa terminy określające oprocentowanie lokat. Nominalna stopa procentowa nazywana w skrócie oprocentowaniem nominalnym jest wartością, która określa oprocentowanie produktu bankowego w skali roku i nie uwzględnia kosztów związanych z okresem trwania umowy, kapitalizacją odsetek czy podatkiem dochodowym. Rzeczywiste jest natomiast wartością, która określa zysk z lokaty netto, czyli dokładnie tyle ile klient zarobi "na czysto" na depozycie po uwzględnieniu poziomu inflacji