lokaty-ranking.com Strona główna

Lokaty rentierskie

 

Lokata rentierska co to takiego ?

Firmy zajmujące się promowaniem produktów finansowych często pytają się swoich klientów, czy ci chcą być rencistami czy rentierami. Choć różnica w pisowni jest niewielka, to pod względem finansowym olbrzymia. Możemy to przedstawić idealnie na przykładzie lokaty rentierskiej, która często oferowana jest przez bankowców ich bogatym klientom.

 Lokaty ranking pieniądze na palecie

Słowo „rentier” potocznie oznacza bogatą osobę, żyjącą jedynie z odsetek. Dlatego też lokaty rentierskie skierowane są do osób, które zgromadziły już spory majątek. Najczęściej minimalna kwota lokaty wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych – rzecz póki co niestety ciężka do osiągnięcia dla dużej części naszego społeczeństwa.

Lokata rentierska zawierana jest z reguły na długi okres – najczęściej kilka lat. W tym czasie odsetki wypłacane są okresowo na konto klienta banku. Przeważnie wypłata tychże odsetek (pomniejszonych o podatek od zysków kapitałowych) dokonywana jest co trzy miesiące, jednak niektóre z banków oferują możliwość samodzielnego ustalania tej częstotliwości.

 Zobacz dostępne lokaty reintieskie w naszym rankingu

Lokata rentierska ma jeszcze jedną zaletę: jej oprocentowanie często może być negocjowane, dzięki czemu klienci mogą zyskać wyższe odsetki. Czasem konieczne jest do tego skorzystanie z innych produktów banku, jednak zawsze jest to gra warta świeczki. Zwłaszcza, Że im większa kwota zdeponowana jest na lokacie, tym mniejsze różnice w oprocentowaniu przeradzają się w znaczące kwoty odsetek spływających do rentiera. A więc nie pozostaje nam nic innego niż gromadzenie pieniędzy i życie z odsetek!