lokaty-ranking.com Strona główna

Najlepsza lokata bankowa

Produkty bankowe stają się coraz bardziej jednolite. W przypadku produktów oszczędnościowych możemy wręcz powiedzieć, że większość produktów, a w szczególności lokat terminowych, jest identyczna. Przecież najważniejszym dla nas wskaźnikiem pomagającym w wyborze lokaty jest oprocentowanie. Jak więc znaleźć najlepszą lokatę bankową dostępną na naszym rynku?

Lokaty Ranking Najlepsza LSamodzielne przeczesywanie ofert bankowych

Istnieje spora grupa osób, które decydują się na samodzielne przeczesywanie ofert bankowych. W przypadku lokaty bankowej może to być zadaniem niezwykle trudnym do wykonania. Obecnie w Polsce istnieje kilkadziesiąt banków komercyjnych (w formie spółki akcyjnej), a do tego należy doliczyć kilkaset banków spółdzielczych oraz zbliżoną ofertę spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych. Pamiętajmy też, że banki raczej nie posiadają tylko jednej oferty w tej dziedzinie – zazwyczaj klientom oferowanych jest wiele różnych wariantów lokat dostępnych dla różnych walut, różnych okresów i z różnym sposobem naliczania odsetek. Jeśli więc mamy niezwykle dużą ilość wolnego czasu i olbrzymie samozaparcie, możemy śmiało przystąpić do poszukiwania najlepszej lokaty bankowej. Jednak jeśli wolimy nieco szybsze rozwiązania, powinniśmy wybrać któreś z opisanych poniżej.

Wyszukiwarka lokat bankowych

Bardzo przydatnym narzędziem są internetowe wyszukiwarki lokat bankowych. Są one profesjonalnie przygotowanymi stronami internetowymi agregującymi dane z wielu (lecz nie wszystkich!) banków. Dzięki temu na „jedno kliknięcie” możemy mieć dostęp do ofert kilkudziesięciu instytucji finansowych oferujących nawet kilka tysięcy różnego rodzaju lokat. Wystarczy, że na stronie internetowej określimy kilka interesujących nas warunków, na przykład: walutę, kwotę którą chcemy umieścić na lokacie bankowej oraz jej okres. Dzięki temu szybko otrzymamy listę wyników. Najczęściej na jej początku znajdzie się kilka wyników sponsorowanych które zostaną oznaczone, jednak kolejne to już rzeczywiście najlepiej dopasowane do naszych potrzeb lokaty, które dają najwyższe dochody. Możemy też bezpośrednio sprawdzić, jakie są ewentualne dodatkowe warunki nałożone klientom (na przykład oprocentowanie może dotyczyć tylko nowych klientów), a także przejść na stronę internetową banku, gdzie założymy wybraną przez nas lokatę.

Profesjonalny doradca finansowy

Z usług profesjonalnych doradców finansowych korzystamy najczęściej wtedy, gdy staramy się o kredyt hipoteczny. Jednak zapominamy o tym, że służą oni pomocą w zakresie również i innych produktów finansowych. W tym oczywiście lokat bankowych. Jeśli na spotkaniu z doradcą określimy interesujące nas warunki lokat, to jego zadaniem będzie znalezienie produktu najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb. Dzięki temu szybko i bez zbędnych problemów otrzymamy kilka najlepszych ofert. Oczywiście za przedstawione nam propozycje nie zapłacimy ani grosza – prowizja wypłacana jest doradcy przez bank, z którego usług skorzystamy.

Rankingi lokat bankowych

Specjalistyczne strony internetowe często publikują rankingi lokat bankowych. Możemy tam znaleźć bardzo przydatne informacje, które jednak powinniśmy samodzielnie ocenić. Porównanie lokat bankowych jest zazwyczaj przygotowywany na podstawie odgórnych założeń. Może to być na przykład założenie o tym, że ocenianym produktem jest lokata na kwotę 5000 złotych zakładana na 3 miesiące z miesięczną kapitalizacją odsetek. Jeśli zaś interesować nas będą oferty na kwotę 6000 złotych, to ranking lokat bankowych może być jedynie wskazówką, ale nie pomoże nam bezpośrednio w wyborze najlepszej lokaty. Jednak mimo wszystko możemy śmiało skorzystać i z tego źródła informacji. Jest ono szybko dostępne, powszechne i co najważniejsze – bezpłatne.Takie rankingi mogą bardzo pomóc w wyborze wielu innych produktów finansowych, jak choćby w wyborze najlepszego brokera Forex czy Opcji binarnych. Szczególnie przydatne są zestawienia w których o ostatecznych wynikach decydują sami klienci lub niezależni eksperci.

Blogi specjalistyczne

W internecie możemy znaleźć olbrzymią ilość blogów o tematyce finansowej. I choć większość z nich pewnie nas nie zainteresuje, to część prowadzi subiektywne rankingi lokat bankowych które mogą nam ułatwić wybór tego produktu. Jednak tu w grę wchodzić mogą emocje blogera – jeśli nie lubi on któregoś z banków, to szybko może on zostać wyrzucony z rankingu. Nawet, jeśli posiada bardzo atrakcyjną ofertę lokat bankowych. Pamiętajmy też, że jeden bloger nie jest w stanie przejrzeć wszystkich produktów oszczędnościowych dostępnych na krajowym rynku. Ale często takim osobom udaje się znaleźć prawdziwe perełki, więc śmiało korzystajmy z tego bezpłatnego źródła informacji.