lokaty-ranking.com Strona główna

Lokaty terminowe

Czy standardowa lokata to dobry wybór?

 

Lokata bankowa terminowa jest to inwestycja zawierana z bankiem na określony czas, która daje zyski dzięki wpłaconemu do banku depozytu. Lokata bankowa to świetne rozwiązanie w czasie zawirowań na rynku finansowym ponieważ decydując się na zwykłą lokatę nie ma ryzyka utraty pieniędzy ponieważ są one gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oprocentowanie lokat uzależnione jest od tego, jaką kwotę wpłacamy na depozyt oraz na ile czasu założymy lokatę bankową. Wyróżniamy lokaty długoterminowe i krótkoterminowe.

Lokaty ranking lokata terminowaLokaty krótkoterminowe to te, które trwają nie dłużej niż 12 miesięcy, zaś o lokatach, które trwają dłużej niż 12 miesięcy mówi się, że są długoterminowe (zazwyczaj są na 1-3 lata). Bank zaoferuje nam troszkę niższe oprocentowanie przy lokacie krótkoterminowej, czyli takiej która nie trwa dłużej niż 12 miesięcy. Często na rynku pojawiają się ciekawe okazje dotyczące lokat bankowych na które warto zwracać uwagę ponieważ często oferują bardzo atrakcyjne oprocentowanie, które się opłaca.

Dobrym sposobem na oszczędzanie bez ryzyka jest lokowanie swoich pieniędzy na lokacie co jakiś czas np. co 4 miesiące na dwa lata po czym po dwóch latach można co 4 miesiące te pieniądze wypłacać i przeznaczać na obecne wydatki. Czym dłużej nasze pieniądze są na koncie i czym więcej ich wpłacimy na depozyt tym więcej bank wypłaci nam odsetek. Po zawarciu umowy nie możemy wypłacić pieniędzy a jeśli to zrobimy to bank nie wypłaci nam oprocentowania lub wypłaci tylko jego część.

Jest wiele propozycji banku nawet na ten sam okres walutowy które trzeba rozważyć i wybrać najlepszą. Warto też zwrócić uwagę, czy lepiej założyć lokatę przez internet czy osobiście w oddziale banku. Często jest tak, że oprocentowanie się różni zakładając lokatę w banku od tego zakładanego przez internet.

 

Poszukujesz najlepszych lokat terminowych sprawdź naszą porównywarkę lokat