Lokata „Na wejście” w mBanku to prawdziwa, przysłowiowa wisienka na torcie. Depozyt zajmuje wysokie miejsce w naszym rankingu lokat. Rzeczywiście, imponujące oprocentowanie wyróżnia ją od innych produktów tego banku. Sprawdźmy czy jest on opłacalny także na tle innych i jakie są jej szczegóły.lokaty „Na wejście”

Znamienite jest to, że wszystkie formalności związane z założeniem lokaty zajmują dosłownie kilka kliknięć. Lokata zakładana jest i uruchamiana przez Internet.

Oprocentowanie nominalne wynosi 3,5% brutto i jest ono stałe. Po opodatkowaniu stawkę 19% oprocentowanie rzeczywiste lokaty wynosi 2,94% (czyli zysk, który pozostaje do dyspozycji klienta).

Oferta skierowana jest wyłącznie dla nowych klientów mBanku, którzy nigdy wcześniej nie posiadali żadnego konta w tymże banku. Ważną informacją jest to, że lokata jest dostępna wyłącznie przy jednoczesnym założeniu i aktywowaniu konta rozliczeniowo – oszczędnościowego. Jest to lokata odnawialna, trwająca w jednym cyklu 3 miesiące. Oczywiście klient ma możliwość jej zamknięcia w określonym w umowie czasie. Jeśli z jakiś względów środki zostaną wycofane przed czasem oprocentowanie zostanie obniżone do 0,1%. Natomiast za samo wcześniejsze zerwanie umowy bank nie nalicza dodatkowych opłat.

Lokata „Na wejście” jest dostępna dla klientów dysponujących depozytem w wysokości od 500 złotych do 10.000 złotych. Minusem jest fakt, że klient może założyć wyłącznie jedną taką lokatę.