Nowa marka Nest Bank pojawiła się na polskim rynku w październiku 2016 roku. W istocie jest ona wynikiem rebrandingu Smart Banku i BIZ Banku. Wraz z pojawieniem się na rynku pod nowym szyldem zaoferowano klientom atrakcyjne konto oszczędnościowe, które w swoim założeniu ma potęgować oszczędności najlepiej na rynku.

Charakterystyka konta

Nest Oszczędności to konto, które daje możliwość uzyskania wysokiego zarobku przy regularnym oszczędzaniu. Bank proponuje aż 2,25% oprocentowanie w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje do kwoty 50 tysięcy złotych. Jeśli przekroczymy ten próg, nadwyżka będzie objęta 2% oprocentowaniem.

Dodajmy, że wysokie oprocentowanie promocyjne trwa do 04 stycznia 2017 roku, po tym czasie zostanie ono przeliczone według wzorca WIBOR 3M – 0,5 pp., co na dzisiaj dałoby oprocentowanie oscylujące w granicach 1,5% w skali roku.

Istotny jest fakt, że za założenie konta oszczędnościowego, jak i jego prowadzenie bank nie pobiera żadnych opłat. Podobnie, za każdy pierwszy przelew w miesiącu klienci nie zapłacą ani złotówki.

Udogodnieniem jest także samo założenie konta. Prosta i intuicyjna w obsłudze platforma internetowa przeprowadza zainteresowanych nowych klientów przez cały proces w trzech prostych krokach. Umowa zostaje dostarczona kurierem. Po jej otrzymaniu wystarczy aktywować konto oszczędnościowe.

Także stali klienci banku mogą skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. W tym przypadku Nest Oszczędności zostają aktywowane przez konto osobiste.