Dobre konto rozliczeniowe to takie, które łączy w sobie podstawowe funkcje z oszczędzaniem. Idea Bank perfekcyjnie spełnił oba oczekiwania wprowadzając na rynek konto oszczędnościowe Zośka Pro.

Wnikliwi zauważą, że jest to unowocześniona wersja konta Zośka, które zyskało uznanie szerokiej rzeszy klientów. Nowe konto Zośka Pro jest w istocie właśnie kontem oszczędnościowym, ale warto je otworzyć razem z tradycyjnym rachunkiem rozliczeniowym.

Atrakcyjne oprocentowanie

W praktycznym ujęciu atrakcyjnie przedstawiających się odsetek – Oprocentowanie standardowe Konta Zośka PRO wynosi 1%, natomiast bank proponuje także oprocentowanie w wysokości 3%, które jest naliczane dla środków znajdujących się na Koncie Zośka PRO o wartości 10 razy większej niż saldo na Koncie Idealnym. W takim zestawieniu realne oprocentowanie wynosi 2,73%.

Małe niuanse

Zaznaczyliśmy, że konto oszczędnościowe Zośka PRO dobrze jest połączyć z kontem osobistym w Idea Banku. Jeśli jednak z jakiś względów nie zdecydujemy się na to rozwiązanie musimy wiedzieć, że
oprocentowanie na Koncie Zośka PRO będzie naliczane w wysokości 1%.

Oprocentowanie 1% dotyczy także sytuacji, w której założymy konto rozliczeniowe, ale środki na koncie Zośka PRO będą wyższe od 10- krotności zgromadzonych na koncie osobisty. W takim przypadku wymieniony 1% będzie dotyczył nadwyżki kwoty.

Reasumując, konto oszczędnościowe Zośka PRO Idea Banku jest dedykowane przede wszystkim osobom, które mają wprawę w zarządzaniu swoimi środkami finansowymi i posiadają nam nimi pełną kontrolę.