Otwarte Konto Oszczędnościowe – czyli popularne i dobrze znane OKO jest sztandarowym produktem ING Banku. Rzeczywiście, obecne na rynku od wielu lat zyskało nie tylko rozgłos, ale niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Oczywiście, przez kolejne lata OKO zmieniało swoje oblicze, dostosowując swoje parametry do potrzeb i oczekiwań klientów. Sprawdźmy, jak wygląda na dzień dzisiejszy.

Parametry Otwartego Konta Oszczędnościowego

Zakładając Otwarte Konto Oszczędnościowe klienci otrzymują startowe oprocentowanie na poziomie 2 %, które obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące. Akcja „Bonus na start” to nie jedyna propozycja, która kusi.

Co prawda, standardowe oprocentowanie wynosi 0,7% w skali roku, ale jest ono zmienne i może mile zaskoczyć. Wspomnieliśmy także, że ING dba także o klientów, którzy wcześniej założyli konto oszczędnościowe. To dla nich została uruchomiona akcja „OKO Bonus”, która także proponuje aż 2% oprocentowanie oszczędności przy otwarciu 4- miesięcznego konta oszczędnościowego, na którym zostanie ulokowany nowy depozyt nie przekraczający 100 tys. złotych.

Pamiętajmy, że środki powyżej 100 tys. złotych będą oprocentowane na 0,7% w skali roku.

Po atrakcyjne oprocentowanie mogą sięgnąć osoby, które nie posiadały wcześniej konta w ING – dotyczy to także kont Direct, Premium oraz Dream Saver. Aczkolwiek i tutaj znajdziemy coś, czego nie posiadają inne banki, czyli pewnego rodzaju odstępstwo od pierwszego warunku. Nowe Konto Oszczędnościowe ING mogą założyć także te osoby, które co prawda posiadały wcześniej OKO, ale od 30 września 2015 nie wykazywały aktywności na tymże rachunku, a także saldo na nim nie było wyższe niż 10 złotych ( dotyczy okresu od 30 września 2015 roku do 29 września 2016 roku)

OKO może być rachunkiem wspólnym, ale w takim przypadku powyższe wymagania muszą zostać spełnione przez wszystkich współwłaścicieli